Vücut Tipine Uygun Giyinme

Vücut tipiniz veya kusurlarınız önemli değil. Vücut tipime uygun giyinerek kusurlarımı saklayabilir miyim? Tek bilmeniz gereken vücut tipiniz! Şık olabilmenin en önemli kuralı…

Her kadın farklı fiziksel özelliklere sahiptir. Kimisi ince belli kimisi göbekli kimisinin kalçası büyük… Unutmayın çirkin kadın yoktur, vücudunu tanımayan kadın vardır. Her kadın güzeldir! Yazımızın amacı vücut tipinizi tanıyarak ona uygun giyinmek ve bu sayede şık olmak!

ARMUT VÜCUT TİPİ

Bu vücut tipindeki kadınların, vücutlarının üst kısmı daha küçük, dar ve alt kısmı geniştir. İnce uzun boyunları, küçük/normal göğüsleri, düzgün belleri vardır. Feminen olan mükemmel bir bel çevresine sahiptirler ve bu beli vurgulayan stillerin hepsi onlar için mükemmeldir.

NASIL GİYİNMELİ? ODAK NOKTASI ÜST KISMINIZ OLMALI!

Vücudunuzun üst bölümünü öne çıkarmanız gerekecek. Yani odağı kalçalarınızdan alıp, daha küçük olan üst kısmınıza taşıyacaksınız.

Bu vücut tipine sahipseniz dikkati vücudunuzun üst kısmına çekecek giysiler tercih edin. Desenli, renkli bluzlar, V ve kruvaze yakalar ya da üzerinize oturan tişörtler bir numaralı dostlarınız olsun.

Çan kalıp ya da A kesim etekleri tercih ederek, feminen bel bölgenizi ortaya çıkarabilirsiniz. Skinny ve dar paça pantolonlar gizlemek istediğimiz basen kısmına vurgu yapacağından tercih etmeyip, boru paça tercih edebilirsiniz. Bol paça ve düşük bel pantolonlar sizi olduğunuzdan şişman gösterecektir.  Alt tarafta genelde düz, koyu renkleri ve dökümlü kumaşları tercih edin..

Mutlaka küpe ve kolyede büyük takılar kullanın. Unutmayın odak her zaman üst kısımda olmalı!

TERS ÜÇGEN (ÇİLEK) VÜCUT TİPİ

Bu vücut tipi geniş omuzlar, normal bel, ince kalçalar ve uzun bacaklar demektir. Mükemmel bacaklarınız var. Ve göğüsleriniz ilgi çekmek için ideal.

BACAKLARINIZI SAKLAMAYIN!

Birçok kadının istediği bacaklara sahipsiniz. Uzun, ince bacaklarınızı saklamayın.

Geniş omuzlarınız olduğu için, ceketlerinizin geniş omuzlu olmamasına dikkat edin! Kalçanıza doğru bollaşan ceket ve gömleklerle uzun etekleri deneyin. Oversize gömlekler tam sizlere göre.

Genişleyen etekler ve pantolonlar giyinin. İspanyol paçalar tam size göre.. Düşük bel pantolon ilginin belinize yönelmesini sağlar ve görünümünüzü dengeler. Biraz daha kıvrımlı hatlar istiyorsanız; pilili etek giymenizi öneriyoruz. Kalçaların daha dolgun göründüğü bu etekler sizin için çok uygun. 

DİKDÖRTGEN VÜCUT TİPİ

Üst bedeniniz ve alt bedeniniz eşit şekildedir. Göğüs kafesi büyüktür, bedeninizin alt kısmı düzdür ve bacaklarınız incedir. Zayıfken çok sportif görünen bu vücut tipi; kilolarına dikkat etmezse bir süre sonra çok künt ve hantal bir görünümde görünebilir..

KORSELİ ÜSTLER TAM SİZLİK!

Korseli üstler kullanabilirsiniz. Korse belinizin kıvrımlarını ortaya çıkaracaktır. Ayrıca omuzlarınızı ne kadar ön plana çıkarırsanız beliniz o kadar ince görünecektir. 

Eğer büyük göğüslü bir dörtgen vücudunuz varsa o zaman göğüslerinize çok iyi oturan toparlayıcı sütyenler tercih etmelisiniz. Bu sütyenler sizi daha dinamik ve sportif göstereceklerdir. Küçük göğüslere sahipseniz o zaman göğüslerinizi yuvarlak gösterecek sütyen modelleri sizin için ideal. Vücudunuza yuvarlak bir hat katmak daha seksi bir hava yaratırken dörtgenin sertliğini de yumuşatacaktır.

Dikdörtgen vücut tipli kadınların bacakları vücutlarına oranla daha ince olduğu için etek ve pantolon seçimlerinde renkli ve desenli kumaşlara yönelebilirler. Üst giysilerde ise daha tek ve soft renkler tercih etmeleri gerekecektir.

Kısa etekle uzun ceketler giyin, uzun kesimli eteklerle uzun gömlekleri tercih edin. Asimetrik etek uçlarını tercih edebilirsiniz. Ayrıca diğer vücut tiplerinde sıkıntı yaratabilecek skinny jeanleri rahatça kullanabilirsiniz.

KUM SAATİ VÜCUT TİPİ

Geniş omuzlar, gösterişli bir göğüs çevresi, ince belirgin bel, göğüs genişliğinde kavisli kalçalar ve güzel bacaklar olarak nitelendirilen kum saati vücut tipi günümüzün güzellik standartlarının da ölçüsü. 90-60-90 ölçüler tam da bu vücut tipini simgeliyor; Rakamlar değişse de oran önemli.

SEKSİ BEL KIVRIMINIZI ORTAYA ÇIKARTIN!

Yanlızca bacaklarınızın kısa göğüslerinizin küçük ve omuzlarınızın geniş olduğu durumlar da olabilir. Çok formlu ve dalgalı üstler kullanmalısınız. Çok dar üstler seçmeyin.

Cigarette formdaki pantolonları tercih edin. Büzgülü parçalar tercih edin. Diz üstünde biten kloş etekler, dizde kalem etekler ve en önemlisi kemerli etekler bu kadınlara çok yakışan kıyafetlerdir. Düşük belli pantolonlar bu vücut tipine çok yakışır. Eğer yüksek bel tercih edilecekse bel ve kalça kısmı oturan modeller tercih edilebilir. 

Kum saati vücut tipi için en iyi elbise modelleri bele oturan, derin V yakalı modellerdir.  Seksi bel kıvrımlarınızı ortaya koymak için mutlaka kemer kullanın. Manto ve trençkotta bile 😉

ELMAS VÜCUT TİPİ

Elmas şekline sahip kadınların omuzları ince, kalçaları geniş baldırları sert görünümlüdür. Armut şekli ve elmas birbirine karakter özellikler açısından benzese de elmas tipli kadınların vücudu daha kavislidir. Üst bedenleri, belleri daha incedir.

PİLELİ ETEKLERE AMAN DİKKAT!

Renkli ve parlak tonları tercih edin. Pileli, kabarık eteklerden uzak durun. Arkasında detay olan pantolonlardan, dar paçalardan uzak durun.

Üstünüze oturan gömlekleri, Kalçanıza doğru bollaşan ceketleri tercih edin.

Gevşek elbiseler üst bölgenizi gizler ve bacaklarınızı öne çıkarır.

OVAL VÜCUT TİPİ

Bu vücut tipi büyük göğüsler, geniş göğüs kafesi, yuvarlak bir alt bölge, dar kalça ve genellikle ince ve düzgün bacaklar demektir. Mükemmel bacaklarınız ve ince kalçalarınız var. Bu demek oluyor ki bacaklarınızı gösterebilirsiniz.

BOYUNUZU UZUN GÖSTERECEK ŞEKİLDE GİYİNMEYE DİKKAT EDİN!

İspanyol paça, yüksek bel pantolonlar her zaman boyunuzu daha uzun ve bedeninizi olduğundan ince gösterir.

Dik çizgili parçaları olabildiğince sık tercih etmelisiniz.

Toparlayıcı sutyen kullanın.Hem göğüslerinizi daha dik göstererek sizi sarkık bir görünümden korur hem de göğüslerinizi daha küçük gösterir. Bunun yanında V yakalı kıyafetler göğüslerinizi daha küçük göstermek için idealdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com