Londra Moda Haftası’na Damga Vuran Türk: Nurçe Erben

Nurçe Erben, Londra Moda haftasına damgasını vurdu. Tasarımcı ve moda bloggerı Erben, 2020 Kış Sezonu Moda Haftasının en iyi giyinenleri arasında seçildi. Dünya basınındaki haberlerde yer alan Nurçe Erben, Londra cemiyet hayatinin en çok tanınan Türk ismi olarak ün yaptı. Geçtiğimiz günlerde BAFTA Film ödülleri törenin kırmızı halısında boy gösteren Erben, bu kez de Londra Moda Haftasında adını dünya basınına duyurdu. 

AVRUPA BASINININ GÖZDESİ OLDU

Nurçe Erben Victoria Beckham, Burberry, Tommy Hilfiger gibi yabancı tasarımcıların yanı sıra, ERDEM ve Bora Aksu gibi Türk tasarımcılarının da Londra’daki defilelerine en ön sırada davet edildi. ELLE, Harper’s Bazaar, L’Officiel ve Telegraph dergilerinin uluslararası basınında yer alan Nurçe Erben; İngiltere, Fransa, İtalya, İspanya ve Japonya basınında stiliyle Moda Haftasının en iyi giyinenleri arasında seçildi. 

nurçe erben 2020 ile ilgili görsel sonucu
Deri Kombini ile Nurçe Erben

BAFTA ’DA TEK TÜRK

Nurçe Erben, geçtiğimiz hafta da dünyanın en prestijli ödülleri arasında gösterilen BAFTA’ya Türkiye’de davet edilen tek isim olmuştu. Brad Pitt, Scarlett Johannson, Charlize Theron, Anthony Hopkins, Meryl Streep ve Margot Robbie gibi dünya starlarıyla aynı kırmızı halıda yürümenin heyecanını yaşayan Nurçe Erben; “Böyle bir ödül törenine tek Türk isim olarak katıldığım için çok gururlu ve heyecanlıyım” ifadelerini kullanmıştı.

NURÇE ERBEN TARZI NASILDIR?

Bir röportajında “Her zaman klasik ve sade giyinmeyi seven biri oldum” ifadelerini kullanan Nurçe Erben, “Giyim tarzımız anneannemle çok benzer, günlük hayatımda bir takım elbise ceketini krem tonlarında kazak ve pantolonlarla kombinlediğim çok olur. Su anda son moda olan trendler daha renkli tonlar ve deri kıyafetler, ben de kıyafet seçimlerimde genellikle sari, mor ve kahverengi gibi popüler tonlar ve renkli deriler kullandım.

nurçe erben 2020 londra fashion week ile ilgili görsel sonucu
Nurçe Erben

Annem Ece Gürcay’a ait Türk tasarımı beyaz bir takım elbise giydim.

Nurçe Erben’in giyindiği Ece Gürcay a ait beyaz takım

Aksesuar da çok önemli, giydiğim sade bir kıyafeti zarif bir kolye ya da küpeyle bambaşka bir seviyeye ulaştırabiliyoruz. Önemli olan kıyafetin detayları ve zarifliği. Aynı zamanda da sürdürülebilir, geri dönüşüme önem veren ve doğayı koruyan markalarla çalışmak çok önemli. Artık moda dünyası değişiyor, herkes doğayı koruyan ve geri dönüşümlü malzeme kullanan sürdürülebilir giyim markalarını tercih ediyor. Londra’da da birçok ünlü marka artık sürdürülebilirlik üzerine stratejilerini kuruyor ve kıyafetleri tasarlarken kullandıkları materyallere de dikkat ediyorlar. Geri dönüştürülmüş koton ve ipek gibi malzemeler kullanıyorlar” diye konuştu.

nurçe erben 2020 ile ilgili görsel sonucu
Nurçe Erben Avrupa Basınında
nurçe erben 2020 londra fashion week ile ilgili görsel sonucu
nurçe erben 2020 londra fashion week ile ilgili görsel sonucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com