Tüyo: Saç Nasıl Parlar?

Pahalı saç ürünlerine para saçmayı durdurabilirsiniz! Parlak, sağlıklı saçların anahtarı mutfak dolabınıza yakın olabilir.

Avokado Maskesi

avokado ile ilgili görsel sonucu

Olgun bir avokadoyu çekirdeğinden ayırıp içini alın ve bir yumurta ile ezin, ardından ıslak saça uygulayın. İşte hepsi bu! Avokadonun içerisindeki vitaminler, mineraller ve yağlar; saçlarınıza parlaklık kazandırmaya yardımcı olabilecek en değerli meyvelerden birinin avokado olmasını sağlamaktadır.  Yumurtada bulunan protein ve sağlıklı yağlar da, saç derisini ve saç foliküllerini beslemektedir. Maskeyi en az 20 dakika bekletin, sonra birkaç kez durulayın. Hasarlı saçlar için haftada bir kez ve sağlıklı saçlar için ayda bir kez tekrarlayın.

Sirke

Bir kaşık Mirin

Basit bir elma sirkesi tedavisi ile parlaklık püskürtün! Bir miktar doğal elma sirkesini temiz bir spreyli şişede, bire dört oranında suyla karıştırıp; haftada 1-2 defa temiz ve nemli saça sıkın. İnsan saçı 4,5 ila 5,5 arası bir pH dengesine sahiptir. Bu doğal PH düzeyi, saçınızda mantar veya bakteri oluşmasını önler ve saç gözeneklerini kapalı ve sağlıklı tutar. Yapacağımız karışım hafif asidiktir ve saçın bozulmuş pH’ını düzenler, saç gözeneklerini kapatır. Evde net bir parlaklık ve sağlık için en basit yöntem sanırım bu..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com