6 Çocuğu Evlat Edinip Kol Kanat Geren Oyuncu Turgay Tanülkü, Yaptığı Açıklamayla Yürekleri Dağladı

Hem oyunculuğuyla hem de karakteriyle kalbimizde taht kurmuş bir oyuncu Turgay Tanülkü.Uzaktan bakınca, onun hayatı ışıltılı ve kusursuz gibi görünse de içinde büyük bir hüzün barındırıyor.

Şu an 66 yaşında olan oyuncu, henüz 18 yaşındayken girdiği cezaevinden 26 yaşında bambaşka biri olarak çıktı. Sebebi ise, orada gördüğü acımasız işkenceler…Bu işkenceler sonucunda hiçbir zaman çocuk sahibi olamasa da hapisanelerdeki çocuklara her zaman kol kanat gerdi, onlardan desteğini esirgemedi.

Kazandığı tüm parayla çocuklara yardım etti ve onları okutmak için elinden gelen her şeyi yaptı. Üstelik sadece mahkumlara değil, onların çocuklarına da umut ışığı oldu. 14’ünü cezaevinden aldığı 26 evladı olan oyuncunun çocuklarının çoğu üniversiteyi onun sayesinde bitirip hayata atıldı.İnsanlığa olan inancımızı kaybettiğimiz şu günlerde, bizlere umut ışığı olan

Turgay Tanülkü, bugün yaptığı açıklamayla içimizi sızım sızım sızlattı…

26 tane çocuğu sokaktan alıp evlatlık edinen oyuncu Turgay Tanülkü: “Çocuğum olmadığı için her anneler gününde karımdan özür dilerim. Ona bir evlat veremedim, çok üzgünüm. Ama bu güzel insanlar evlatlarını emanet ettiler bana. Dolayısıyla büyük bir ailem var.”

Turgay Tanülkü her ne kadar çocuk sahibi olamasa da, ailesi onun gibi güzel yürekli bir insana sahip olduğu için çok şanslı. Umarız bu davranışı örnek olur ve Turgay Tanülkü gibi güzel yürekli insanlar çoğalır…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bize Ulaşın

Reklam: info@nerodijital.com

Basın: info@sosyetiq.com